ŠelaSport Logoprodejna jízdních kol a příslušenství

Přijďte s dětmi do cykloškolky

Doprovodný program AŠM 2017 / Helfštýn

Koncert skupiny D.U.Bmusic

06.05.2017 - 15:30 hod. a 19:30 hod.

MF DNES 25.03.2007: D.U.B, nebo také D.U.Bmusic tvoří více jak deset let jádro moravské alternativní hudební scény. Skupina vznikla původně jako hudebně – divadelní společnost, hrající autorskou hudbu prokládanou scénkami, skeči i Cimrmanem. Postupem času začala hudba převažovat a skupině se otevřel širší prostor pro sebeprezentaci. Pro fanoušky natočila dvě demo CD s názvy I, II a nutno dodat, že většina z písniček dávno zlidověla. Třetí řadové CD s názvem „Svačinka“ konečně zabodovalo jak v rozhlasových hitparádách, tak i u kritiky. D.U.B tedy vyrazili na pódia, odkud vládnou nejlépe. „ ..nedokážu přesně charakterizovat styl naší hudby“, říká Ťop – frontman a zakladatel. „ Je to koktejl všech stylů. Namícháme vám funky Mojito, jazzovou Piňa Coladu i rockovou Bloody Mary“..dodává Ťop. Je nutné mu dát za pravdu. Vystoupení D.U.B music bývá elektrizující,.. plné pohody a energie zároveň. Radost z hudby čpí v každém tónu,….a tak není těžké stát se jejich okamžitým fanouškem. Z vlastní zkušenosti….

O deset let později v roce 2017: kapela hraje s dechovou sekcí - pozoun, trubka a saxofon studentů ve věku 16, 17 a 21 let a zvuk D.U.Bmusic se mění k nepoznání. Studijní a další hudební povinnosti umožňují hraní Zlatých trubek Boys v kapele pouze na některých koncertech. Koho by napadlo, že kapela bude dělat předskokany Monkey Business ve Vsetíně v březnu 2016. Rok 2017 je ve znamení nahrávání nového CD.

VSTUP VOLNÝ pro účastníky i pořadatele AUTHOR ŠELA MARATHONU.

Pro ostatní návštěvníky vstup za běžné celodenní vstupné - na koncert platí běžná vstupenka zakoupená během dne pro vstup na hrad, pokladna bude otevřena i pro večerní vstup do hradu (dospělí 60 Kč, děti studenti a důchodci 40 Kč, žáci ZŠ 30 Kč, do 6 let zdarma)

Otakar Ruček

sobota 06.05.2017 - 10:00 - 17:00 hod. - 3. hradní nádvoří

  • ukázky kovářských prací, tvorby volných plastik
  • nabídka prodeje drobných kovářských výrobků