ŠelaSport Logoprodejna jízdních kol a příslušenství

Přijďte s dětmi do cykloškolky

Crosskovácsi MTB marathon a Trail run jsou za námi!

temp-news
17.06.2019

Právě jsme se vrátili z 3. setkání pořadatelů v rámci mezinárodního projektu ENI – Encourage Involve Engage z programu Erasmus + Sport, které se uskutečnilo 14.-16. června v maďarském Nagykovácsi na Crosskovácsi MTB marathonu a Trail runu.


Náš 6-členný tým se zapojil do pořadatelského týmu maďarského sportovního klubu CROSSKOVÁCSI, společně s Rakušany z MTB klubu Salzkammergut a Slováky ze Športového klubu HORAL – ALTO Slovakia a nahlédli jsme "pod pokličku" přípravy a realizace závodu.

Během víkendu jsme se seznámili s přípravou areálu startu a cíle, se značením a zabezpečením tras, mladí dobrovolníci se zapojili do práce občerstvovacích stanic, úklidu značení tratí a odpadků po průjezdu závodu.

Hektické bylo stříhání čipů ze startovních čísel po dojezdu závodníků v cíli závodu, nakonec jsme zůstali na stanovišti pouze Češi a vznikaly velmi zajímavé komunikační mosty v maďasrkém prostředí :- ) V každém případě jsme si vyzkoušeli pozitivní emoce lidí po dojezdu v cíli - je příjemné, když každému po dojezdu v cíli můžete pogratulovat a poskytnout základní informační servis, je to zcela jiné, než když jen tak bez povšimnutí projedete cílem. Na závěr programu jsme se zúčastnili slavnostního předávání cen pro vítěze několika kategorií.

Nedělní terénní běh nás mile překvapil krásnou tratí na okraji Budapešti, k 300 dospělým účastníkům se přidalo asi 350 školních dětí v rámci školního poháru. Využili jsme nabídky pořadatelů k účasti v závodě, Vojta a Ondra získali krásné 3. a 4. místo v kategorii juniorů na nejdelší trati 14 km.


Děkujeme za našlapaný víkend a mnoho nápadů pro náš AUTHOR ŠELA MARATHON, už teď se těšíme na 4. setkání v červenci v Rakousku na slavné Salzkammergut Trophy.

Podrobné informace o projektu ENI – Encourage Involve Engage: http://www.mtb4eu.net