ŠelaSport Logoprodejna jízdních kol a příslušenství

Přijďte s dětmi do cykloškolky

AUTHOR ŠELA MARATHON 2021 se definitivně přesouvá na 4. září

temp-news
11.01.2021

Ahoj všem závodníkům. pořadatelům a fanouškům AUTHOR ŠELA MARATHONU, s ohledem na aktuální vývoj pandemie na nic nečekáme a přesouváme letošní ročník do pozdního léta.

8. května 2021 byl jarní termín AUTHOR ŠELA MARATHONU, měli bychom startovat za 120 dní a něco. Začátkem se ledna se každoročně rozjíždí administrace všech povolení vlastníků pozemků, dopravních uzavírek a zahajují se přípravy ve všech organizačních sekcích závodu. Trasa je v perfektní kondici po celoroční údržbě, je zde jedno velké ALE: nefungují základní věci ve společnosti, jsme v lockdownu, nemocnice omezují běžnou péči a většina školáků je doma. Amatérský i mládežnický sport stojí.

Jsme optimisté, ale chystat docela velké závody bez jasně stanovených podmínek pro pořadatele a účastníky nechceme. Zabezpečení závodu je navázáno na další spolupráci s našimi partnery, příslušnými institucemi a 150 dobrovolníky. Je to velká odpovědnost...

Původně jsme chtěli čekat na 8. března 2021 a rozhodnout se.

Není na co čekat, AUTHOR ŠELA MARATHONU 2021 se definitivně pojede 4. září 2021. První sobotu v září jsme jeli už v roce 2018 (větrná vichřice) a vloni. Nemá smysl řešit termínové kolize nebo blízkost s jinými závody. Vždy se někdy s někým kryješ.

Jak bude vypadat 22. ročník AUTHOR ŠELA MARATHONU?

Zůstává jednodenní formát s dětskými i dospělými závody, nejdelší trasa A 75 km pouze na helfštýnské straně Moravské brány, dále trasa B 52 km (včetně juniorů a kadetů), hobby trasa C 30 km a krásná žákovská trasa D 23 km. Po úpravě propozic a přihlašovacího systému spustíme příjem přihlášek.

Co říct na závěr?

Stejně jako na jaře 2020, venku se sportovat dá, tak to nějak vydržíme a budeme si držet palce, že se věci vrátí do normálu. A zkuste ty nové módní věci, třeba takové otužování, chození na dlouhé pěší túry vlakem tam, pěšky zpět... je to fajn!

Za pořadatelský tým Sportovního klubu ŠELA SPORT vás zdraví

Aleš Procházka, ředitel závodu

Foto: Petr Tvaróg