ŠelaSport Logoprodejna jízdních kol a příslušenství

Přijďte s dětmi do cykloškolky

Přihlášky AUTHOR ŠELA CROSS RUN 2019

Registrace Startovní listina Statistika

Propozice AUTHOR ŠELA CROSS RUN 2019

Ahoj atleti i cyklisti,

AUTHOR ŠELA MARATHON rozšiřuje od ročníku 2019 závodní program o terénní běh AUTHOR ŠELA CROSS RUN na 11,7 km! Atletika nám není cizí, společně s Cykloteamem Lipník n.B. jsme letech 2001 - 2010 uspořádali 10 ročníků terénního duatlonu HELF DOUBLE CROSS s účastí Karla Hartla, Ondry Fojtíka, Radka Šíbla, ale třeba i 11-letého Tomáše Paprstky, budoucího juniorského Mistra světa v cyklokrosu.

Poběží se v neděli 5.5.2019, start i cíl bude na louce pod hradem Helfštýn. Těsně před cílem se vybíhá a probíhá přes hrad Helfštýn, závěrečné stovky metrů se obíhají hradby a sbíhá se do cíle. Závod se uskuteční v rámci celodenního programu Dětského AUTHOR ŠELA MARATHONU, který se po 17 letech stěhuje na Helfštýn.

Inspirováni slovenským závodem ŠKODA STUPAVA TROPHY chystáme hodnocení běžců zvlášť, ale myslíme i na hodnocení obojživelníků, kteří pojedou v sobotu na AUTHOR ŠELA MARATHONU trasy MTB PROFI 101 km a MTB EXPERT 53 km. Termínová kolize s Pražským mezinárodním maratonem nám nevadí, pravým maratoncům by se naše jedenáctka nelíbila :-) Podzimní běžecké akce v okolí Helfštýna, Listoprďák a Horolezecký běh v Bezuchově, dostávají jarního brášku.

Věříme, že spojení běžeckého závodu s velkým MTB maratonem a nedělními dětskými cyklo závody dává smysl, protože nabízí aktivity pro všechny věkové kategorie.

Těšíme se na vás!

Aleš Procházka, ředitel závodu

header_ascr_2020

Pořadatel:

Sportovní klub ŠELA SPORT, z.s.
Interbrigadistů 806/2, 750 02 Přerov
IČ: 619 86 054

Ředitel závodu: Aleš Procházka
E: selasport @ selasport.cz
T:  +420 581 206 829
M: +420 775 215 602

SOS kontakt pro řešení problémů s platbami a přihláškami:
E: prihlasky @ selasport.cz

Spolupořadatelé a spolupracující instituce:

AK Přerov, z.s. / CYKLO ŠKOLA, z.s. / Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje / Lesy České republiky, s.p. - Lesní správa Prostějov / MAS Moravská brána / Město Lipník nad Bečvou / Muzeum Komenského v Přerově / Obec Týn nad Bečvou / Olomoucký kraj / SDH Lipník nad Bečvou, SDH Týn nad Bečvou / Statutární město Přerov / Střední zdravotnická škola Hranice / ÚAMK - BIKETRIAL Přerov

AUTHOR ŠELA CROSS RUN 2019 je pořádán za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje, statutárního města Přerov a města Lipník nad Bečvou.

Termín:

neděle 05.05.2019

Trasa:

11,7 km

Místo konání:

Týn nad Bečvou - louka pod hradem Helfštýn

Kancelář závodu:

 • výdej startovních čísel a nové přihlášky pouze v neděli 05.05.2019 v době 8:00 - 9:30 hod.

Parkování v den závodu:

Ideální zaparkovat na loukách pod hradem Helfštýn, celodenní parkovné 40 Kč/auto, po zaplacení možnost odjezdu a příjezdu např. doprovodů na trať bez opakovaného placení. Vzdálenost na start: 1,5 km.

Start:

10:00 hod. - jediná startovní vlna, volné řazení, jak si kdo stoupne

Cíl a časový limit:

Louka pod hradem Helfštýn. časový limit doběhu do 12:.00 hod.

Kategorie:

Junioři 15 - 18 let, Muži 19 - 39 let, Muži Masters 40 - 49 let, Muži Masters 50 - 59 let, Muži Masters 60 let a starší, Juniorky 15 - 18 let, Ženy 19 - 39 let, Ženy 40 - 49 let, Źeny 50 let a starší.

Všichni účastníci běžeckého závodu jsou hodnocení společně v absolutním pořadí i ve věkových  kategoriích. Účastníci sobotních závodů AUTHOR ŠELA MARATHON na 101 a 53 km jsou navíc hodnocení také v kombinacích FRAJER a ULTRAFRAJER.

Hodnocení kombinace - kategorie FRAJER (MTB 53 km + běh 11,7 km):

Dosažený čas z trasy MTB EXPERT 53 km + terénní běh 11,7 km (dosažený čas běhu krát 2) = výsledný čas do kombinace.

Vyhodnocují se první 3 muži a 3 ženy, každý obojživelník bude po dokončení obou závodů oceněn na pódiu a obdrží dárkové balení piv ZUBR.

Hodnocení kombinace - kategorie ULTRAFRAJER (MTB 101 km + běh 11,7 km)

Dosažený čas z trasy MTB PROFI 101 km + terénní běh 11,7 km (dosažený čas běhu krát 4) = výsledný čas do kombinace.

Vyhodnocují se první 3 muži a 3 ženy, každý obojživelník bude po dokončení obou závodů oceněn na pódiu a obdrží dárkové balení piv ZUBR.

Pro zařazení do věkové kategorie je rozhodující ročník narození.

Ceny:

Pro první tři v kategoriích i v kombinaci. Každý obojživelník bude odměněn na pódiu vyhlášen při slavnostním vyhlašování kombinace MTB + běh. Zahájení vyhlášení výsledků v 11:30 hod.

Mezi špičkové obojživelníky patří Marek Rauchfuss z KROSS BIKERANCH TEAMU, pravidelně bývá "na bedně" AUTHOR ŠELA MARATHONU a také výhrává v Týně nad Bečvou podzimní Listoprďák. Nechá se zlákat k zisku titulu ULTRAFRAJER?

Startovné:

STARTOVNÉ UHRAZENO do 04.04.2019 do 25.04.2019 do 30.04.2019 při prezentaci
AUTHOR ŠELA CROSS RUN 2019 - 11,7 km 250 Kč / € 10,90 300 Kč / € 13,00 350 Kč / € 15,20 350 Kč / € 16,00
Startovní číslo se jménem a příjmením ANO ANO NE NE
Volný vstup na prohlídku hradu Helfštýn ANO ANO ANO ANO
Limonáda, nealko pivo nebo pivo v cíli ANO ANO ANO ANO
1/4 kuřete v cíli ANO ANO ANO NE

Dále startovní balíček obsahuje:

Startovné je poplatek zahrnující organizační služby traťových pořadatelů na vyčištěné a uzavřené trati, měření časů a zpracování výsledků čipovou technologií, technický servis, sprchy v cíli, zdravotní zabezpečení, informační bulletin včetně barevné mapy závodu, vzorek pracího gelu Teal, mléčnou rýži z Mlékárny Kunín, občerstvení na trati závodu, v cíli závodu oběd zahrnující točenou limonádu, nealko pivo Zubr nebo pivo Zubr  a 1/4 kuřete s chlebem a okurkem (kuře pouze pro předem uhrazené přihlášky), informační servis, doprovodný program, volný vstup na prohlídku hradu Helfštýn, fotografický servis - všechny fotografie pořízené profesionálními fotografy budou ke stažení ZDARMA v tiskové kvalitě.

Přihlášky:

Registrace Startovní listinaStatistika

 • on-line prostřednictvím internetu do 30.04.2019
 • osobně při prezentaci 05.05.2019 08:00 - 09:30 hod.
 • příjem nových přihlášek na místě končí 05.05.2019 v 9:30 hod.

Startovné uhraďte:

Platby v rámci České republiky - výhradně v Kč:

Pozor! – nebude-li platba za startovné převedena na účet pořadatele do 7 dnů od podání přihlášky, bude se posuzovat tato přihláška jako neplatná.

Bankovním převodem z české banky na český účet pořadatele, popř. hotovostním vkladem na pobočce ve Fio bance, a.s. v Česku - platba v Kč. Seznam poboček Fio banky, a.s. v Česku najdete ZDE:

 • číslo účtu: 2800102661/2010, Fio banka, a.s.
 • variabilní symbol pro účastníky - jedinečný přidělený kód od registračního programu
 • Platby za jednotlivé jezdce je třeba hradit jednotlivě, registrační systém automaticky spáruje variabilní symbol platby.
 • Pokud byste rádi uhradili startovné hromadně za více závodníků najednou (např. hromadná platba sportovního klubu), zašlete nám seznam jezdců, přidělených variabilních symbolů a zašlete nám jej emailem na: prihlasky @ selasport.cz
 • Za hotovostní vklad na pokladně pobočky si Fio banka, a.s. účtuje poplatek 70 Kč

Zahraniční platby - výhradně v Eurech:

Pozor! – nebude-li platba za startovné převedena na účet pořadatele do 7 dnů od podání přihlášky, bude se posuzovat tato přihláška jako neplatná.

 • IBAN CZ6120100000002200219436
 • BIC FIOBCZPPXXX
 • Název účtu příjemce: Sportovní klub ŠELA SPORT, z.s. (nutno psát bez diakritiky)
 • Adresa banky: Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1
 • variabilní symbol pro účastníky - jedinečný přidělený kód od registračního programu
 • Platby za jednotlivé jezdce je třeba hradit jednotlivě, registrační systém automaticky spáruje variabilní symbol platby

Vaše přihláška bude platná:

 • V okamžiku zaplacení, když se zaplacení startovného objeví jako položka na našem bankovním účtu se všemi náležitostmi ( správná výše startovného, variabilní symbol).
 • Rozhodujícím termínem je datum přijetí platby na účtě pořadatele, nikoliv datum odeslání platby či přihlášky, počítejte s časovou rezervou převodu.
 • Po úspěšném spárování vaší platby s přihláškou registrační systém automaticky odešle e-mailem POTVRZENÍ O PŘIJETÍ PLATBY.
 • Seznam přihlášených bude průběžně aktualizován. V případě nejasností neprodleně kontaktujte pořadatele emailem na: prihlasky @ selasport.cz

Doklad o zaplacení startovného:

Při bezhotovostní platbě (platba bankovním převodem) je dokladem o zaplacení výpis z účtu plátce. Z tohoto důvodu nelze závodníkovi "napsat" jakékoliv potvrzení o zaplacení startovného (které by se navíc tvářilo jako hotovostní doklad). Každý účastník emailem nejdříve obdrží: 1. POTVRZENÍ O PŘIJETÍ PŘIHLÁŠKY (s veškerými osobními údaji, účelem platby, detailům k platbě), potom po spárování platby: 2. POTVRZENÍ PŘIJETÍ PLATBY, samotnou platbu doloží: 3. výpisem z účtu plátce. Doklady 1-3 plně dostačují jako doklady o uskutečněné platbě. Pro zjednodušení celého procesu doporučujeme všem "proplácečům" startovného hradit startovné přímo z bankovních účtů sportovních klubů.

Startovné lze uhradit hromadně také na základě vystavené faktury.

Odhlášení ze závodu:

Odhlásit se můžete pomocí písemné odhlášky, kterou doručte osobně, poštou nebo oskenovanou e-mailem pořadateli. V případě odhlášení ze závodu do 18.04.2019 se vrací startovné v plné výši, do 25.04.2019 je storno poplatek 50% a od 26.04.2019 se již zaplacené startovné nevrací.

V případě neúčasti se startovné nevrací.

Čipy:

 • Měření výsledků pomocí elektronických čipů zajišťuje SportSoft Timing.
 • Elektronické čipy jsou součástí startovního čísla a jsou naprogramovány na přihlášeného závodníka. Startovní číslo po závodě zůstává závodníkovi, odpadá jakékoliv vracení použitých čipů.

Zdravotní připravenost pro účast v závodě:

Vážení účastnící s ohledem na náročnost závodu a  platnou stávající legislativu ( Vyhláška 391/2013 Sb a Zákon 373/2011 Sb. Doporučujeme všem startujícím před závodem absolvovat prohlídku tělovýchovným lékařem. Prohlídku lze absolvovat u partnera naší soutěže v ReFit Clinic s.r.o ( www.refitclinic.cz  nebo 774 761 764)

Předpis:

 • Zaslání přihlášky prostřednictvím internetu a úhrada startovného nahrazují písemný podpis účastníka na papírové přihlášce.
 • Za start závodníka mladšího 18 let nese odpovědnost jeho zákonný zástupce, v tomto případě vyžadujeme souhlas zákonného zástupce v přihlášce.
 • Všichni přihlášení startují na vlastní nebezpečí, včetně posouzení připravenosti na závod.
 • Pořadatel nehradí škody na zdraví a majetku vzniklé účastníkům v souvislosti se závodem.
 • Startovní čísla jsou až do skončení závodu majetkem pořadatele, nesmí se poškozovat a upravovat, jsou vázána na přihlášku a jsou nepřenosná na jinou osobu.
 • Klasifikováni budou pouze běžci, kteří absolvují celou trať, včetně traťové kontroly.
 • Protesty lze podat písemně ihned po doběhu, nejpozději však 05.05.2019 do 13:00 hod. v kanceláři závodu (vůz časoměřičů v cíli) při vkladu 500 Kč, který v případě nepřijetí protestu propadá pořadateli.
 • Reklamaci výsledků uvedených na internetu je možno uplatnit e-mailem u zpracovatele výsledkového servisu SPORSOFT TIMING: petr.mandak@ sportsofttiming.eu - a to v termínu do 19.05.2019
 • Pokud by se závod nemohl uskutečnit z důvodu živelné pohromy, epidemie, startovné se nevrací.
 • Přihlášení jezdci budou automaticky zaregistrováni do slevového programu Woox, přičemž tuto registraci bude možné kdykoliv zrušit.
 • Souhlasím s pořizováním mé podobizny, obrazových a zvukových záznamů mé osoby na fotografiích a/nebo videích souvisejících se závodem AUTHOR ŠELA MARATHON (dále jen „závod“), pro potřeby dokumentace závodu a jeho propagaci na veřejnosti. Souhlas se vztahuje na rozmnožování a rozšiřování obrazových a zvukových záznamů mé osoby na fotografiích a/nebo videích souvisejících se závodem způsobem, jež je obvyklý pro účel dokumentace a propagace závodu, a to zejména rozmnožování a rozšiřování propagačních materiálů souvisejících se závodem (letáky a jiné propagační materiály závodu), na internetové stránce organizátorů závodu www.selasport.cz a na facebookovém profilu závodu, případně též v médiích výlučně v souvislosti s propagací závodu. Tento souhlas uděluji na dobu 5 let. Souhlas se výslovně nevztahuje na komerční využití a nebude použit k propagaci určitých výrobků nebo značek.