ŠelaSport Logoprodejna jízdních kol a příslušenství

Přijďte s dětmi do cykloškolky

Videoreport z návštěvy CROSSKOVÁCSI marathonu

temp-news
01.07.2019

V rámci evropského projektu ENI -  Encourage Involve Engage jsme navštívili CROSSKOVÁCSI MARATHON.

3. setkání pořadatelů závodů se uskutečnilo v maďarském Nagykovácsi, nedaleko Budapešti. Cestou tam jsme si nenechali ujít návštěvu unikátního geografického místa - trojmezí tří partnerských států Rakousko, Slovensko a Maďarsko, nedaleko obce Rajka. Po pátečním příjezdu jsme se seznámili s prostorami start a cíle závodů, prohlédli si poslední přípravné práce v areálu a práci kanceláře závodu. Noční prohlídka Budapešti byla plná překvapení, společenský život všech věkových skupin, Budapešť v pátek večer jede!

V sobotním MTB marathonu se pořadatelské skupiny rozdělily na příravu a značení tras, práci tratových komisařů, obsluhu občerstvovacích stanic, odstříhávání elektronických čipů v cíli závodu, úklid značení úseku 20 km z nejdelší trasy. Na závěr jsme se jako hosté zúčastnili slavnostního ceremoniálu s předávání medailí, věcných cen a trofejí pro vítěze.

Neděli zahájil ranní meeteing všech pořadatelských skupin, vyhodnocení akce a nástin plánů práce do příští akce. Následoval rychlý přesun na start nedělního terénním běhu a vybrali si samozřejmě nejtěžší trať na 14 km. Kladně hodnotíme velkou účast školních dětí (cca 350 !), celkem se běhů zúčastnilo přes 600 běžců, gratulujeme!  Už teď se těšíme na 4. setkání do Rakouska na slavnou Salzkammergut Trophy!